Katecheza (z gr. katēchēsiskatēchéō) ma kilka znaczeń. Jednym z nich jest nawoływanie, echo. Zadaniem katechezy - jak mi się wydaje - jest nasze wzajemne nawoływanie się na drogi PANA.
"Dobry Bóg posługuje się ludźmi, aby zbawiać i czynić szczęśliwymi ludzi." Stąd też istotne są sprawy związane z życiem "po ludzku", aby Radość Boża w nas była!

Nie wszystko da się przedyskutować w ramach 45 minut - zajęć lekcyjnych - stąd też pozostawione linki, czy wręcz artykuły z sieci. Znajdziesz tu strefy zawierające aktualne Informacje dotyczące szkół w którch pracujemy, Konkursy, Mały Katechizm, Skrzynka Modlitw, Ważne Pytania.

Najważniejsze informacje dotyczące katechezy szkolnej w parafii p.w. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Korzkwi.

Konkursy są jedną z form poznawania pewnych stref życia.

Stąd znajdziemy tu informacje dotyczące Małopolskich Konkursów Biblijnych Szkolnych i Parafialnych Konkursów Katechetycznych.

Najważniejsze informacje związane z wiarą w: jeden, święty, powszechny i apostolski KOŚCIÓŁ.

Jeśli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. (J 15,7)
Nic nie zastąpi modlitwy osobistej. Jednak wykorzystując możliwość modlitwy wstawienniczej bracia i siostry módlmy się za siebie nawzajem!

W związku z pojawiającymi się trudnymi sprawami, problemami, pytaniami i niemożnością rozwiązania ich wszystkich w czasie katechezy - uruchamiam dział,
w którym będę starał się te WASZE sprawy poruszać. Poruszane tematy niejednokrotnie wymagają głębszego STUDIUM 
stąd proszę o modlitwę, współpracę i cierpliwość.


 PROSTO do CELU - All Rights Reserved.

Designed by PROSTO do CELU.


stat4u